بسم الله الذی یکشف الحق

امام خمینی(ره):
اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود.
چندین سال است یهودیان صهیونیسم بر اساس تاریخ تحریف شده و تعصب‌های بی‌جا و بی معنایی‌شان در حال جنگ با فلسطین اند. در سالیان گذشته این گونه جنگ‌ها باعث شده است فلسطینیان دچار یک عقب‌ماندگی علمی و تکنولوژی بشوند؛ اما در عین حال صهیونیست‌ها با در دست داشتن بهترین امکانات سعی بر سلطه دارند و ناجوانمردانه در حال جنگیدن‌اند.

در این میان باید چند نکته را بیان کرد:

۱حقوق بشر که سعی بر عدالت و برابری دارد که به مردم ظلم نشود الان‌کجاست؟ مرد عمل بودن مهم است نه شعار دادن. در سال‌های گذشته چندین هزار کودک فلسطینی شهیده‌اند، باید از حقوق بشر پرسید آیا این کودکان حق زیستن نداشته‌اند و یا اینکه شما آنها را لایق زیستن نمی‌دانید؟ البته از حقوق بشری که خود ساخته دست استکبار است چیزی جز چپاول و خودخواهی بر نمی‌آید. خوی انسان‌دوستی آنها از بین رفته است همانطور که قرآن می فرماید:(خَتَمَ اللَّهُ عَلىٰ قُلوبِهِم وَعَلىٰ سَمعِهِم ۖ وَعَلىٰ أَبصارِهِم غِشاوَهٌ ۖ وَلَهُم عَذابٌ عَظیمٌ”بقره۷”) ۲فمینیست‌های جهان و تمام افرادی که پایبند به حقوق زنان‌اند آیا تا به حال وضعیت زنان فلسطین نگاه کرده‌اند و یا خواسته‌اند کاری برایشان کنند؟ زنان فلسطین پابه‌پای مردان جنگیده‌اند و گاهی هم در غم عزیزانشان سوخته‌اند. گرفتن حقوق زنان تنها به اروپاییان و چشم رنگی‌ها برنمی‌گردد اگر واقعاً مدعای حقوق زنان هستید و برای دفاع از آنها در تلاشید فکری هم به حال زنان جنگ‌زده فلسطین کنید. این گونه که شواهد امر نشان می‌دهد تمام صحبت‌ها و شعارهای حق خواهان برای زنان هم یک نوع نمایش پوچ و توخالی است، چرا که موفقیت و بازگشت هویت زن آن موقعی است که حداقل زنی در دنیا مورد ظلم نباشد.
۳تمام مردم که در کشورهای مختلف حقوق بشر را فریاد می زنند، در سال‌های مختلف هیچ واکنشی در برابر ظلم و مظلوم نداشته‌اند. اینک چطور شده است که مدعای حقوق مردم اوکراین شده‌اند؟ در پیچ و تاب خبرهای جنگ اوکراین و روسیه با مظلوم‌نمایی اکراین توانستند مردم را فریب دهند. آنها فکر کرده‌اند با سوء استفاده از تصاویر و وقایع فلسطین می توانند مظلوم نمایی کنند اما نمی‌دانند که مردم ما عمری است این تصاویر را دیده‌اند و مانند عده‌ای خود را به ندانستن نمی‌زنند. ۴انقلاب اسلامی ایران پس از سال‌ها ظلم در جهان با رهبری امام خمینی(رحمه) توانست انرژی مازادی باشد برای مظلومان جهان تا بتوانند مقاومت کنند و تکیه گاهی برایشان باشد. در این ۴۳ سال اخیر ایران به دلیل حمایت از مظلومین جهان مورد هجمه‌های فراوانی از سمت استکبار جهانی شده؛ اما با تمام سختی‌هایی که دارد به هیچ عنوان از موضع حمایت خود پایین نیامده است.

اینک ایران بر اساس سخن سردار شهید قاسم سلیمانی، فلسطین را خط مقدم می‌داند و تا آزادی کامل از او حمایت می‌کند و تا روزی که پرچم انقلاب و مقاومت را به دست امام زمان بدهد دست از حمایت مظلوم برنمی‌دارد.
و من الله توفیق

روز_قدس

معاونت گفتمان سازی

دانشگاه معارف قرآن وعترت_ع